5 ohumärki, mida koera juures eirata ei tohiks

Koerad ei saa meile öelda, kui neil kusagilt valutab või midagi häda on. Seepärast on meie kohus märgata nende juures iga väiksemat muutust, mis võib viidata tõsisematele terviseprobleemidele.

Liigne joomine

On normaalne, kui koer peale sooja päeva vett larbib, mõnikord ka pikali heites ja veekaussi jalge vahele võttes. Kui aga märkate, et ta äkki lühikese aja jooksul korduvalt veekausi juures käib, on põhjust muretseda. Liigne veejoomine võib viidata mitmele probleemile alates maksa- ja neeruhaigustest kuni diabeedi või vähini.

Tugev lõõtsutamine

On normaalne, et koerad hingeldavad, eriti pärast mängu, jooksmist või palavaga. Mis ei ole normaalne, on tugev hingeldamine – sügavam ja vaevalisem ning võib kesta kauem kui tavapärane erutuse, mängimise või jahutamisega seotud hingeldamine. Tugev hingeldamine võib viidata valule ja tõsisemale terviseprobleemile.

Liigne ilastamine

Mõned tõud on tuntud oma sagedase ilastamise poolest. Liigne ilastamine võib aga olla märk sellest, et midagi on valesti. Äkiline ja liigne ilastamine võib viidata kuumarabandusele, hambaprobleemidele või sellele, et teie lemmik haaras hambusse midagi mürgist, mis ta suud ärritas. Sellisel juhul pöörduge kiirelt veterinaari poole.

Muutunud käitumine

Kõrvalekalded koera käitumises – äkki tekkinud põhjendamatu agressioon, tujukus, heitlik meeleolu, hüperaktiivsus, kartus, ärevus, allaheitlikkus, ootamatud krambihood või loidus, aga ka söögiisu kadumine on tugevad märgid sellest, et koera tervisega on midagi korrast ära. Käitumise äkilise muutuse taga on reeglina valu ja ebamugavustunne.

Teistmoodi lõhn

Ärge arvake, et vana koera hingeõhk võibki haiseda – terve koer ei haise! Kui koera suu, kõrvad või nahk on äkitselt hakanud haisema, või haisevad tema kõhutuul ja väljaheide tavapärasest hullemini, on see märk sügavamast probleemist, mis vajab tähelepanu.

Allikas: FCI