Kutsikate kuulutused

EKLi aasta koera tiitli sai väärikas welshi terjer Ak Mil Vista Jubilee Jazz

EKLi aasta koera tiitli sai väärikas welshi terjer Ak Mil Vista Jubilee Jazz

Emotsionaalne hetk – Aasta Koer on Ak Mil Vista Jubilee Jazz! Foto: Kristiina Tammik

18. detsembril Tallinnas toimunud Eesti Kennelliidu (EKL) suurejoonelisel Gala Show’l tunnustati 2022. aasta parimaid koeri.

Aasta koera tiitli sai 10-aastane welshi terjer Ak Mil Vista Jubilee Jazz koduse nimega Jack.

„Jack on terjer kõige ehedamas mõttes. Ta on tohutult energiline, rõõmus, hulljulge ja alati nõus näituseringi minema, olenemata sellest kas paistab päike või paugub äike,” kirjeldab aasta koera omanik Aivi Kabur.

“Temas on see „miski“, mis käivitab nii tema omaniku kui ka teda ennast. Kui lõppvõistlustel pannakse mängima muusika, siis Jack teab, et nüüd on aeg, kus tuleb särada. Juhtub ka seda, et vahel „keevad“ suur rõõm ja lust lihtsalt nii üle ja terjerit saab ringi liiga palju,“ lisab Aivi Kabur.

Aasta juuniorkoeraks nimetati welshi terjer Ak Mil Vista Hey Hilda ehk Hildur.

„Hildur on vahva ja energiline terjeritüdruk, kellele meeldib tegeleda agility treeninguga ja võistelda näituseringis. Särtsaka ja hea iseloomuga Hildur sobib hästi kokku ka teiste koertega,“ räägib aasta juuniorkoerao manik Anu-Sirje Keerd.

Aasta juuniorkoer on Ak Mil Vista Hey Hilda.
Foto: Kristiina Tammik

Aasta kasvataja on basenji kennel Farlanders. Foto: Kristiina Tammik

Aasta aretuskoer on Louise Brooks Des Contamines. Foto: Kristiina Tammik

2022. aasta veterankoer on veebruaris 10-aastaseks saav lhasa apso Siimline Chic Tuxedo, koduse nimega Diego. „Diego on tõeline näitusekoer, ta naudib kõike – ettevalmistust, reisimist, suhtlemist ja esinemist,“ räägivad „Veteran of Veterans“ võitjast omanikud Vivian Muttik ja Kersti Paju.

2022. aasta kasvataja tiitel omistati basenji kennelile Farlanders. „Silmapaistvalt ilusad, erakordselt targad ja mõistlikud basenjid. Hoole ja armastusega kasvatatud ning hoitud,“ kirjeldab oma kasvandikke kenneli omanik Kerli Liivand. „Kümnel järjestikusel aastal on kennel edetabeli tipus tänu nende suurepärastele omanikele.“

Aasta aretuskoera tiitli sai 7-aastane welsh corgi pembrock Louise Brooks Des Contamines. Omanik Astrid Lundava ütleb võitja kohta, et ta on lihtsalt üks uhke koer. „Isegi kassid teavad oma kohta meie majas, rääkimata teistest. Piisab vaid pilgust,“ sõnab Astrid Lundava.

Parimad koerad selguvad aasta jooksul näitustel ja võistlustel saavutatud tulemuste alusel.

Väärikas võitja – aasta veterankoer on Siimline Chic Tuxedo. Foto: Kristiina Tammik

Auhinnasadu. Foto: Kristiina Tammik