Aitäh Eesti sajale hagijale!

Aitäh Eesti sajale hagijale!

23. august 2018

18. augustil said Harjumaal Luigel kokku eesti hagijate omanikud, kasvatajad ja fännid. Suurejoonelise nimega ülevaatusel “Eesti 100 hagijat” oli kaks suurt eesmärki. Esiteks – teha Eesti Kennelliidu ja eesti hagijate omanike poolt sünnipäevakingitus meie oma Eestile ning tuua kokku võimalikult palju eesti hagijaid. Teiseks – tuua kohale vähemalt 60 eesti hagijat, et Rahvusvahelise Künoloogilise Organisatsiooni (FCI) rahvusvahelised eksperdid saaksid kohale toodud koerad üle vaadata, kontrollida olemasoleva populatsiooni vastavust kirja pandud tõustandardile ning peale omavahelist arutelu anda omapoolne hinnang, kas pooldada eesti hagija tõu rahvusvahelist tunnustamist. Edukalt läbiviidud ülevaatus oli oluline verstapost eesti hagija tõu rahvusvaheliseks tunnustamiseks.

Päev kujunes positiivselt meeldejäävaks nii osalejatele, läbiviijatele kui ka FCI esindajatele. Oma suure panuse ürituse õnnestumisesse andis ka ilmataat, kes päikesel terve päeva kenasti paista lasi.

Eesti juubeliaasta kingituseks seatud eesmärk sai auga täidetud – ülevaatusel osales täpselt 100 hagijat. Kaugeimad osalejad tulid ülevaatusele Norrast, Leedust ja Venemaalt.

Eesti Kennelliit soovib tänada kõiki kohale tulnud eesti hagijate omanikke, kasvatajaid, kes ka oma kasvandikke kohale utsitasid tulema, ringis abiks olnud vabatahtlikke ning mõnusa õhkkonna loonud toredatele pealtvaatajatele.

Suur pildigalerii kõikidest osalenud hagijatest jõuab avalikkuse ette augusti viimasel nädalal.

100 Eesti hagijat 18.08.2018 Luigel. Foto Vilve Roosioks

Pildil kolmandik kohaletulnud sajast eesti hagijast 18.08.2018 Luigel. Foto Vilve Roosioks

Loe edasi

Näitusetoimkonna esimehe konkurss

Eesti Kennelliit kuulutab välja konkursi: näitusetoimkonna esimees perioodiks 01.01.2023-31.12.2026 Näitusetoimkonna esimehe tööülesanded on järgmised: näituste eelarvete koostamine toimkonna töö üldine planeerimine toimkonna esindamine suhtlemisel EKL juhatuse ja...

Loe edasi