Kutsikate kuulutused

EKL-KAR koolituste kalender

EKL-KAR koolituste kalender

EKL Karjakoerte Kogu kutsub:
kari-kotikoski

03.03.18 kell 11:00

KARI KOTIKOSKI loeng

“Bordercollie töös ja võistlustel”

(Tõlge eesti keelde)
EKL saalis (Alajaama 8 Tallinn)

AJAKAVA:

11:00-13:00 kutsika kasvatamine karjakoeraks
KOHVIPAUS

13:30-15:30 karjatamise võistlused

15:30 – küsimused-vastused

kotikoski1

Kari Kotikoski:

Olen 55-aastane lambakasvataja Lõuna-Soomest. Koos abikaasa Elisaga peame talu, kus on kasutusel olevat põldu umbes 100 ha. Lambaid oleme pidanud paarkümmend aastat ja karjaajamiskoer on olnud meil algusest peale. Sel aastal on lambaid, kes kevadel poegivad, umbes 500. Suurem osa neist on texelid ja ehk sada gotlandi nahalammast.

Hetkel on meil seitse täiskasvanud bordercolliet. Oma koertega oleme võistelnud Soome kolmandas liigas ja välismaal avatud klassi võistlustel. Kahel korral olen olnud Soome Meistrivõistlustel teine.

Mitmel korral olen olnud Soome riigi nii EM kui ka MM meeskonnas. Neist parim koht oli Itaalia EM võistluste parima soomlase auhind. Sel aastal olen nii EM võistlustel Tšehhis kui ka SM võistlustel Soome meeskonnas. Oleme korraldanud ka mitmeid võistluseid oma talu maadel. Meie talus on olnud mitmest riigist tippkoolitajaid kursusi pidamas. Olen ka ise juhendanud karjajamiskoerte koolitusi. Koolitame ka teiste koeri ja müüme valmis koolitatud koeri. Sel kevadel on meie talus ka kutsikaid tulemas.

www.kotikoski.fi

OSALUSTASU 15 EUR
Karjakoerte Kogu liikmele 10 EUR

kennelliit.ee/karjakoerte-kogu/

Registreerimine kuni 01.03.18 e-mailil: karjatamine@gmail.com
Osalustasu palume üle kanda: Eesti Kennelliit SEB IBAN EE571010052044654007
Swedbank IBAN EE522200221007123183

 

TOIMUNUD ÜRITUSED:
Maret Kärdi loeng “Koer karjakasvatuses” toimus 19. novembril 2017

• Karjakoerte oma tõugude Krants ja Muri aretuse ajaloost Wabariigi ajal, kuhu jõuti ja miks tõuge ei saadud kunagi tehtud.
• Erinevate karjakaitse koerte tõugude tutvustus.

Maret Kärdi on välimikukohtunik aastast 1991 ja kasvatab bordercolliesid Liivapõhja kennelis.

Tal on kogemusi kasvataja või omanikuna järgmiste tõugudega: pikakarvaline collie, shnautser, bernhardiin, keeshound, foksterrier, itaalia väikehurt, vene hurt, bokser ja lõvikoerake. Maret Kärdi on EKL asutaja liige, EKL volikogu liige, osalenud FCI karjakoerte nõukogu töös. Elukutselt loomaarst (Eesti Maaülikooli lõpetas 1982) ja jurist (2001). Harrastab oma lammaste karjatamist bordercolliedega ja peab hobuseid.

 

Teet Otstaveli loeng karjakaitsekoertest toimus 15. oktoobril 2017

Loeng on mõeldud eelkõige karja kaitsvate koerte kasvatajatele ja neile, kes huvituvad karjas töötavatest koertest ning plaanivad karja kaitseks koera võtta, aga ka kõigile teistele koerahuvilistele. Loengus keskendutakse erinevatele karjakaitsekoerte tõugudele; erinevate maade kogemustele karjakaitsekoerte kasutamisel; tutvustatakse karjakaitsekoerte aretust, nende iseloomu eripära ja kasvatamist kutsikast töökoeraks.

Teet Otstavel on uurinud karjakaitsekoerte kasutamist mitmel pool maailmas ja teinud uurimustöö karjakaitsekoerte kasutamisest kariloomade kaitseks suurkisjate eest Soomes.