Kutsikate kuulutused

„Champion Of Champions“ võitjaks valiti ameerika väike lambakoer Legacy’s Boom Boom Boom

„Champion Of Champions“ võitjaks valiti ameerika väike lambakoer Legacy’s Boom Boom Boom

“Champion of Champions” võitja on väike ameerika lambakoer Legacy’s Boom Boom Boom. Foto: Kristiina Tammik

18. detsembril toimunud Eesti Kennelliidu Gala Showl valisid kohtunikud „Champion Of Champions“ võitjaks kaheaastase ameerika väikese lambakoera Legacy’s Boom Boom Boom koduse nimega Boomer.

„Boomer on just nii särtsu täis, nagu tema ametlik nimi. Boomeri elufilosoofiat iseloomustab kõige paremini aga Charlie Chaplini tsitaat: “Päev ilma naeruta on raisatud päev“,“ kirjeldavad omanikud Kersti Paju ja Karen Kristal Dunaway tšempionide tšempionit.

„Kuna ameerika väike lambakoer on alles värske tõug (tõustandard avaldati 2019. aastal – toim), on paljud Boomeri saavutused on olnud sellele tõule esmakordsed, mida ei ole ükski ameerika väike lambakoer Eestis varem saavutanud,“ lisavad omanikud.

„Veteran Of Veterans“ võitjaks valiti lhasa apso Siimline Chic Tuxedo ehk Diego. „Diego on oma elu jooksul korda saatnud väga palju! Meie teada on ta on ainuke koer Eestis ja üks väheseid maalimas, kellel on „taskus“ nii Suurbritannia, USA kui ka Euroopa riikide erinevad tiitlid. Ameerika Ühendriikide tiitli lisas Diego alles sellel aastal USA Lhasa Apsode peaerinäitusel peaaegu 10-aastaselt,“ iseloomustavad oma väärikat koera omanikud Vivian Muttik ja Kersti Paju.

“Veteran of Veterans” lhasa apso Siimline Chic Tuxedo. Foto: Kristiina Tammik

“Junior of Juniors” welsh corgi pembroke Astersland Unresistable. Foto: Kristiina Tammik

(Vasakult paremale): Kohtunikud Arno Foss ja Tiina Taulos, EKLi näitusetoimkonna esimees Marko Lepasaar ja õhtujuht Siret Lepasaar ja kohtunik Laurent Heinesche. Foto: Kristiina Tammik

„Junior Of Juniors“ võitja on sel aastal welsh corgi pembroke Astersland Unresistable ehk Ruudi, kelle omanik on Ingrid Lehtsalu-Paju.

„Ruudi on väga arukas ja sõbralik noorsand, kes üle kõige tahab olla koos oma inimestega, armastab meid ja meie sõpru. Kindlasti õpi- ja mänguhimuline, uudishimulik ning pisut kaval,“ räägib Ingrid Lehtsalu-Paju. „2022. aasta alguses saime vormistada Eesti juuniortšempioni tiitli, millele järgnesid ka Läti, Leedu ja Soome juuniortšempioni tiitlid.“ Samuti oli Ruudi tõu parim juunior „Tallinna Võitjal“ ja „Eesti Võitjal“, edukas mitmetel teistel näitustel.

2022. aasta „Champion of Champions“ kohtunikud olid Laurent Heinesche (Luxemburg), Arne Foss (Norra) ja Tiina Taulos (Soome).