Fotol (vasakult paremale): Lea Aljas, Merle Miliste, Helen Tonkson, Astrid Lundava, Liina Vaher, Piia Jairus, Natalia Reisman ja Karlis Hallik. Pildilt on puudu Kristina Varik-Kilm.
Kolmapäeva, 10. oktoobri õhtul toimus Eesti Kennelliidu volinike koosolek, kus valiti järgmiseks kolmeks aastaks volinike koosoleku juhataja ja asejuhataja ning uus seitsmeliikmeline juhatus, sh juhatuse esimees ja ja aseesimees.
Volinike koosoleku juhatajaks valiti Astrid Lundava ja asejuhatajaks Liina Vaher.
EKLi juhatuse esimees on Helen Tonkson, aseesimees Karlis Hallik ning liikmed Lea Aljas, Piia Jairus, Merle Miliste, Natalia Reisman ja Kristina Varik-Kilm.
Juhatuse liikmete tutvustused
Helen Tonksoni esimene tõukoer oli 1985. aastal sündinud pikakarvaline collie.
1996. aastal registreeritud kennelnime Mooncraft´s all kasvatab Helen staffordshire bullterjereid.
Helen on Eesti Kennelliidu alaline liige alates 1991. aastast. Helen on kõikide tõugude kohtunik ja suure kuldmärgi kavaler. Helen on FCI distsiplinaar- ja arbitraažikomisjoni liige ning FCI Euroopa sektsiooni poolt nimetatud FCI finantskomisjoni liige. Aastatel 2014 – 2020 oli Helen EKL volinike koosoleku juhataja.
Karlis Hallik on tõukoerandusega seotud olnud alates 2006. aastast, mil perre tuli cavalier king charles spanjel.
Karlis on Eesti Cavalier King Charles Spanielite Tõuühingu liige, Tartu Spanjeliklubi liige, EKL tähtajatu liige, 2012. aastast aktiivne ringikorraldaja, EKL RKK liige, 2013. aastast MTÜ Happy Dog juhatuse liige ja näitusetoimkonna esimees, koolituste korraldaja, aastatel 2017-2023 EKL volinike koosoleku liige, aastatel 2020-2022 EKL näitusetoimkonna esimees.
Karlis Hallik on omandanud Eesti Maaülikoolis maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise bakalaureuse kraadi.
Lea Aljas on EKL ja Lamba-ja Karjakoerte Eesti Tõuühingu tähtajatu liige. Ta tegutseb aktiivselt atesteeritud ringikorraldajana, olles läbinud esimese vastava koolituse, mille EKL korraldas. Lea on olnud EKL volinike koosoleku ja juhatuse liige, töötanud EKL büroos sekretäri, registripidaja ja näituste peasekretärina. Lea esimene tõukoer oli pikakarvaline collie, kes sündis 1978.aastal. Tänaseni on Lea truuks jäänud briti karjakoertele, kuid on omanud lisaks pikakarvalistele colliedele ka habecolliesid ja hetkel elab tema juures ka shetlandi lambakoer.
Natalia Reismani esimeseks tõukoeraks sai 1991. aastal saksa lambakoer. Praegu elab tema peres kaks näitusekoera — saksa lambakoer ja papillon.
Natalia on 1999. aastal lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtte juhtimise eriala. Aastatel 1996-2021 töötas ta AS-s Tehlar, kus alustas sekretäri ja raamatupidajana. Alates 2004. aastast töötab finantsdirektorina. Natalia on lisaks asutanud ja arendanud huvitegevuse kooli MTÜ Koidu kool ja MTÜ Canis Major Team. Viimane ühendab erinevate tõugude omanikke ja aitab toime tulla näituse ettevalmistuse treeningutega, üldkuulekuse treeningutega ja kutsikakooli koolitusega. Suurt tähelepanu pööratakse koolis ka juuniorhändlerite koolitusele.
Merle Miliste sattus tõukoerandusse üle 10 aasta tagasi, kui võttis oma esimese cavalier king charles spanjeli. Viis aastat tagasi sai temast kenneliomanik. Merle nägemused ja plaanid cavalieride aretuses kandsid vilja 2021. aastal, mil tema esimene koer Keissy pärjati EKL aasta järglaste võitjaks. Merle on Eesti Cavalier King Charles Spanieli Tõuühingu juhatuse liige.
Piia Jairuse esimene koer oli segavereline Brita. Peagi liitus Piia perega esimene tõukoer tiibeti mastif Ransi ja peagi saabus teine tiibeti mastif Roosi.
Sellele järgnevatel aastatel on Piia käinud paljudel koerandusalastel koolitustel oma teadmisi täiendamas. 2021. aastal liitus ta Mastifite Tõuühinguga ja juba aasta hiljem valiti ta ühingu juhatusse. Tänaseks elab Piia kodus viis imelist koera, neist neli on tiibeti mastifid.
Piia lõpetas 2017. aastal Eesti Maaülikooli loomakasvatuse magistriõppe cum laude. Päevatööna juhib Piia põllumajandusettevõtte loomakasvatust ning korraldab 25 töötaja ja 1300 veise igapäevaelu.
Kristina Varik-Kilmi esimene tõukoer oli rottweiler, Reeweil kenneli kasvandik, kes tuli tema ellu aastal 1996. Sellest koerast sai ka Kristina kenneli Krissmade alusepanija. Kennelnime registreeris ta 2003. aastal.
Kristina on EKL liige alates 2003. aastast ja olnud ka varem juhatuse liige. Lisaks on ta atesteeritud ringikorraldaja aastast 2004.
Panustamaks enda hobisse tõlkis Kristina eesti koerasportlaste tarvis eesti keelde AD (vastupidavuskatse), FH (erijälje katse) ja rottweilerite ZtP (tõule vastavuse testi). Lisaks tõlgib ta aeg-ajalt saksa keelest eesti keelde ka võistlusi ja koolitusi.