Kutsikate kuulutused

Eesti Kennelliit avaldab toetust Ukraina rahvale

Eesti Kennelliit avaldab toetust Ukraina rahvale

Eesti Kennelliit avaldab toetust ja on solidaarne Ukraina rahva, koeraomanike ja kasvatajatega, kes seisavad silmitsi sõja, evakuatsiooni ja võitlusega enda ja pereliikmete õiguste ja ellujäämise eest.

Seoses jätkuva sõjategevusega Ukrainas ja arvestades Eesti Kennelliidu volinike kogu ettepanekutega täiendame eelmist juhatuse otsust:

  • Seoses Venemaa agressiooniga vaba riigi vastu tühistab Eesti Kennelliit Venemaa kohtunike kutsed EKL poolt korraldatud koeranäitustele, katsetele ning teistele koeraspordiüritustele.
  • Eesti Kennelliit ei saada oma esindajaid ega kohtunikke Venemaal või Valgevenes toimuvatele koerteüritustele.
  • Eesti Kennelliit ei luba oma kalendriplaani kantud üritustel osaleda Venemaa ja Valgevene elanikel ja neile kuuluvatel koertel. 
  • Soovitame oma liikmetel vältida osalemist mis tahes üritustel Venemaal ja Valgevenes ning kanda eestlaste omanduses olevad RKF ja BCU registrites viibivad koerad EST-registrisse.

Mõistame, et kõik venelased ja valgevenelased ei toeta oma riigijuhtide otsuseid, ent oleme otsustanud moraalselt toetada neid inimesi, kes võitlevad Ukrainas enda ja oma pereliikmete ellujäämise nimel ja kellel pole niipea võimalik võtta osa ühestki koerteüritusest.

Saad Ukraina koeri ja kasvatajaid toetada annetades raha Eesti Kennelliidu poolt spetsiaalselt selleks loodud pangakontole EE047700771007643692 „Ukraina koerte heaks“. Annetusi kasutatakse Ukrainasse jäänud koerte aitamiseks, Eestisse jõudvate põgenike koerte abistamiseks ning sõja lõppedes konfliktist mõjutatud kasvatajate ja koerte toetamiseks.

Uuendatud 03.03.2022