Kutsikate kuulutused

FCI agility komisjoni koosolek

FCI agility komisjoni koosolek

Tekst ja foto: Keida Raamat

 

03.-04.02.2024 toimus Brüsselis iga-aastane FCI Agility komisjoni koosolek, kohal oli seekord 21 delegaati ning EKLi esindas koosolekul Keida Raamat.

Kohtumine algas kokkuvõttega töörühmade tehtud tööst. Ajamõõdusüsteemide töörühma suurimaks mureks oli ajamõõtjate suurte mõõtmisvigade esinemine ning tulemuste erinevus erinevatel ajahetkedel. Komisjoni väljakutseks on leida taskukohane ning usaldusväärne sertifitseerimissüsteem. Käsil on ka kohtunike eetikakoodeksi loomine.

Jagati infot tulevaste FCI sündmuste kohta. 2024. aastal Belgias toimuvatel agility maailmameistrivõistlustel kasutatakse Galicani softline takistusi, otseülekannet tehakse koostöös WorkingDog.com. Võistlus algab võistlejatele teisipäeval 01.10.2024 veterinaarkontrolliga, erinevalt eelnevatest aastatest, ametlikku treeningut ei toimu. Samas kohas peetakse ka juunioride ning seeniorite lahtised maailmameistrivõistlused (JAOWC, SOAWC). Euroopa lahtised meistrivõistlused (EO) toimuvad sellel aastal Inglismaal, võistlusplatsid on liiva pinnasel.

FCI kohtunike seminar toimub Prantsusmaal St. Micheli mäe lähistel. 30. novembrist 1. detsembrini toimuva seminari eesmärk on keskenduda uutele FCI agility reeglitele ning hindamisjuhistele, jagada kohtunike kogemus ning arutleda küsimusi tekitavate situatsioonide üle. Igalt maalt on võimalik osaleda kahel kohtunikul.

Märkimisväärse aja koosolekust võttis agility maailmameistrivõistluste spetsifikatsioonide arutamine. Pärast läbimõeldud kaalumist ja mõningaid vaidlusi viidi lõpule muudatused lõpliku dokumendi vormistamiseks. Uues spetsifikatsioonis määrati muuhulgas kindlaks soojendusala suurus, varuvõistluspaari kasutamise kord ja FCI vastutava delegaadi kohustused ning õigused.

Hääletati 2025. aasta JOAWC ja EO kohtunikud.
JOAWC – Hugo Santos (Portugal), Sergio Sousa (Portugal), Zsofi Biro (Ungari), Juraj Ruza (Slovakkia).
EO – Becmjro Sousa (Portugal), Domingos Carneiro (Portugal), Zsuzsa Veres (Portugal), Roman Lukac (Slovakkia), Jan Sprij (Holland), Ana Beltran (Hispaania)

2027. aasta maailmameistrivõistluste korraldamiseks esitasid taotluse itaalia ja Hispaania. Hääletusel said mõlemad riigid võrdselt 11 häält. Lõplik otsustamine lükati edasi oktoobris toimuvale koosolekule, kus oodatakse taotluse esitanud riikidelt täpsemat korraldust puudutavat informatsiooni.

Koosoleku teine päev kulus kohalike koerteorganisatasioonide taotluste aruteludele ning hääletustele. Otsustati vastu võtta ettepanek, et alates 2024. aasta MMist kasutada kahte varukoera, edaspidi valida FCI võistluste kohtunikud 1,5 aastat enne toimuvat võistlust ning lubada FCI võistlustel piiripealseks mõõdetud koertel sellel aastal võistelda registreeritud suurusrühmas, kuid uuel aastal peavad need koerad osalema uues mõõdetud suurusrühmas.

Loodi järgmised töögrupid: töögrupp analüüsimaks võimalusi kasutada kaamerat kohtuniku abistamiseks, töögrupp takistuste vahelise distantsi analüüsimiseks, töögrupp analüüsimaks U12 vanusegrupi muutmise või kaotamise vajalikust.

Turjakõrguse mõõtmise ebatäpsuse vähendamiseks otsustati hakata testima küünarluu mõõtmise süsteemi, mida kasutatakse FCI flyball võistlustel. Ka Eesti annab selles oma panuse ning alustame selle mõõtmissüsteemi tulemuste kaardistamisega.

Delegaatide koosolekutel toimub päevakohaste teemade arutelu ka lõunalauas ja õhtusöögil, kogu kahe päevane üritus on täis agility teemalisi vestluseid ning erinevate kogemuste ja nägemuste jagamist. Uuesti koguneb FCI agility komisjon pärast maailmameistrivõistlusi oktoobris.