Kutsikate kuulutused

FCI peaassambleed juhatab Eesti Kennelliidu liige Helen Tonkson

FCI peaassambleed juhatab Eesti Kennelliidu liige Helen Tonkson

Fotol (vasakult): Tamas Jakkel (FCI president), Yves de Clercq (FCI tegevdirektor) ja Helen Tonkson (FCI GA juhataja).

FCI üldkogu (General Committee) nimetas täna ja homme, 21.-22. augustil Šveitsis Genfis toimuvat FCI täiskogu (General Assembly) juhatama Eesti Kennelliidu (EKL) volinike koosoleku liikme, endise volinike koosoleku juhataja Helen Tonksoni.

Helen on EKLi alaline liige, kõikide tõugude kohtunik ja EKLi suure kuldmärgi kavaler.

Varasemalt on FCI peaassambleed juhatanud FCI presidendid, kuid 03. aprillil 2023 kehtima hakanud uue FCI statuudi kohaselt nimetab peaasamblee juhataja kohale üldkogu. Helen Tonkson on esimene üldkogu poolt nimetatud FCI peaasamblee juhataja.

Helen Tonkson tunnistas, et nimeliselt tehtud ettepanek tuli talle täieliku üllatusena. „Ma tõesti ei osanud seda oodata, kuid olen usalduse eest üldkogu liikmetele väga tänulik.“
Selle vastutusrikka rolli talle usaldamine on Tonksoni sõnul suureks tunnustuseks nii talle endale kui ka suureks auks kogu Eesti tõukoerandusele.

“Kahel päeval toimuval täiskogul valitakse uued pea- ja täitevkomitee liikmed, FCI president ja organisatsiooni põhikomisjonide (FCI mandatory commissions) koosseisud. Samuti valitakse 2028. aasta Maailma võitja näituse korraldaja ning otsustatakse uute täis- ja assotsieerunud liikmete organisatsiooni vastuvõtt” andis Tonkson kiire ülevaate toimuvast.

FCI ehk Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon on ülemaailmne koeraharrastuse organisatsioon, kuhu kuulub 77 täisliiget, lisaks ka lepingulised partnerid ja assotsieerunud liikmed.
Eesti Kennelliit on FCI täisliige 1999. aastast.

Järgmisel aastal tähistab EKL 35. tegevusaasta täitumist.