Kutsikate kuulutused

Juuniorhändlerite Eesti meistrivõistlused 2022

Juuniorhändlerite Eesti meistrivõistlused 2022. Foto: Kristiina Tammik

Tekst: Aleksei Smetanin, Eesti Kennelliidu Noortekogu eestseisuse liige

Juba kolmandat aastat järjest korraldab Eesti Kennelliidu Noortekogu juuniorhändlerite meistrivõistlusi pidulikus formaadis: kolmekäiguline õhtusöök nii händleritele kui ka nende vanematele ja treeneritele. See aasta ei olnud erand ning 16 andekat noort, kes olid aasta jooksul võistlustel kogunud vähemalt 15 punkti, kogunesid 17. detsembril Sokos Hotelli Viru, et välja selgitada parimad – kes saab tiitli „Juuniorhändlerite Eesti meister 2022“ ja võimaluse esindada Eestit 2023. aasta veebruarikuus toimuval Cruftsi näitusel.

Seda rasket valikut oli tegema kutsutud pikaajalise händlerikogemusega ning koertemaailmas tuntud Patrick Oware Norrast. Patrick on tegelenud koertega terve oma elu ja tal on pikaajaline kogemus eri tõugudega. Praegu on tema kodus siledakarvalised retriiverid, keda ta ka näitustel esitab. Aja jooksul on kogunud palju võite nii juuniorhändlerina kui ka täiskasvanuna. Patricku suurim võit oli käesoleva aasta alguses, kui tema koer Almanza Backseat Driver võitis Cruftsi Best In Show.

Kui kõik osalejad olid saalis ning võtsid oma kohti laudade taga ja valisid eelroogi, siis oli tunda, kui närviline ja pingeline on õhkkond. Õhtu algas reeglite tutvustamisega ja osalejate järjekorranumbrite loosimisega. Võistlus koosnes kahest voorust. Esimeses voorus esinesid juuniorhändlerid oma valitud koeraga. Kohtunik hindas ükshaaval põhjalikult kõike, osalejad pidid näitama kõiki oma oskusi, et koer seisaks või liiguks paremini. Pärast seda, kui osalejad olid saanud individuaalsed hinded, kutsus kohtunik nad tagasi, et vaadata, kuidas nad koos liiguvad ja oskavad distantsi hoida. Patrick oli kindel oma valikus ja valis kuus finalisti, kes pääsesid teise vooru ja pidid esitama samatõulisi koeri.

Vahetustõu pakkus kohtunik ise, meie ülesanne oli leida need kuus koera. Osalejad ei teadnud kuni viimase hetkeni, mis tõug see olema saab, kuna koerad olid teises saalis. Väga huvitav oli näha händlerite nägusid, kui nad astusid sinna ruumi ja vastu vaatas kuus afganistani hurta. Hurt ei ole kindlasti kõige lihtsam tõug esitamiseks – nad jooksevad lõdva rihmaga ja on vaja leida kontakti, et koer teeks, mida sa soovid. Samuti ei tohi afganistani hurda puhul unustada karva, mida on vaja eelnevalt kammida. Finalistidel oli aega 20 minutit, et koeraga harjutada ja teha vajalik grooming. Seejärel sisenesid nad suurde ringi ning kohtunik hindas nende teadmisi ja viisi, kuidas nad tundmatu koeraga hakkama saavad.

Kuna kohti oli ainult neli, valis Patrick kõigepealt need, kes ei jätka. Neli tubli händlerit, kes said edasi, võtsid oma koerad ja näitasid veel kord, et nad on väljavalimist väärt. Kohtunik pani paika neljanda ja kolmanda koha, aga tal oli raske otsustada, kellest saab 2022. aasta meister. Seetõttu palus ta afgaanid veel kord tagasi tuua. Mõlemad tüdrukud särasid koos koertega, kui tegid oma viimaseid ringe. Lõpuks oli otsus tehtud ning sellele järgnesid kiiduavaldused, vanemate ja sõprade pisarad ja suur hulk õnnitlusi.

aasta juuniorhändlerite Eesti meistrivõistluste tulemused:
I koht – Karen Kristal Dunaway

II koht – Anna Tsvetkova

III koht – Valeria Pugatsova

IV koht – Evelina Karolina Saar

Kõige edukaim juuniorhändler 2022. aastal oli Gerda Vunš, kes kogus kõige suurema punktisumma.

EKL NK soovib tänada kohtunikku Patrick Oware’i, et ta leidis aega tulla hindama meie noori, ja selle põneva võistluse eest. Ka täname südamest kõiki vahetuskoerte omanikke, kes tõid koerad kohale ja enne seda neid pesid, föönitasid, trimmisid ja groom’isid. Suur tänu meie peamisele sponsorile Prima Dog ja fotograafile Kristiina Tammikule. Ja kõige suurem aitäh läheb meie osalejatele: aitäh, et olete meie tulevik! Me usume teisse!

Kohtumiseni järgmisel aastal!

I koht – Karen Kristal Dunaway. Foto: Kristiina Tammik

II koht – Anna Tsvetkova. Foto: Kristiina Tammik

III koht – Valeria Pugatsova. Foto: Kristiina Tammik

IV koht – Evelina Karolina Saar. Foto: Kristiina Tammik

Kõige edukaim juuniorhändler 2022. aastal oli Gerda Vunš. Foto: Kristiina Tammik

Kohtunik Patrick Oware. Foto: Kristiina Tammik