Kutsikate kuulutused

Juhatus

EKL juhatuse töökord (pdf)

10.10.2023 toimunud EKL volinike korralisel koosolekul valiti EKL juhatuse liikmeteks alates 11.10.2023:

Helen Tonkson– juhatuse esimees
Karlis Hallik – juhatuse aseesimees
Lea Aljas – juhatuse liige
Piia Jairus – juhatuse liige
Merle Miliste – juhatuse liige
Natalia Reisman – juhatuse liige
Kristina Varik-Kilm – juhatuse liige

TUTVUSTUSED

Helen Tonksoni esimene tõukoer oli 1985. aastal sündinud pikakarvaline collie.
1996. aastal registreeritud kennelnime Mooncraft´s all kasvatab Helen staffordshire bullterjereid.
Helen  on Eesti Kennelliidu alaline liige alates 1991. aastast. Helen on kõikide tõugude kohtunik ja suure kuldmärgi kavaler. Helen on FCI distsiplinaar- ja arbitraažikomisjoni liige ning FCI Euroopa sektsiooni poolt nimetatud FCI finantskomisjoni liige. Aastatel 2014 – 2020 oli Helen EKL volinike koosoleku juhataja.

Karlis Hallik on tõukoerandusega seotud olnud alates 2006. aastast, mil perre tuli cavalier king charles spanjel. Mõned aastad hiljem lisandus teinegi samast tõust koer ning alates sellest ajast on Karlis jäänud tõukoeranduse lummusesse ja truuks nimetatud tõule.
Karlis on Eesti Cavalier King Charles Spanielite Tõuühingu liige, Tartu Spanjeliklubi liige, EKL tähtajatu liige, 2012. aastast aktiivne ringikorraldaja, EKL RKK liige, 2013. aastast MTÜ Happy Dog juhatuse liige ja näitusetoimkonna esimees, koolituste korraldaja, aastatel 2017-2023 EKL volinike koosoleku liige, aastatel 2020-2022 EKL näitusetoimkonna esimees. Karlis Hallik on omandanud Eesti Maaülikoolis maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise bakalaureuse kraadi ning on töötanud turismisektoris viimased seitse aastat, neist neli vastuvõtujuhina Tartu vanalinnas asuvas butiikhotellis. Igapäevaselt juhib ta 9-liikmelise meeskonna tööd, mis lisaks ülikoolist saadud teoreetilistele teadmistele on andnud talle head oskused meeskonna juhtimisel ning töö organiseerimisel. Eelpool nimetatud oskuseid peab Karlis oluliseks ka EKL juhatuse töö korraldamisel.

Juhatuse töös peab Karlis oluliseks avatust, kindlameelsust ja järjepidavust. Ta soovib näha sisukat koostööd juhatuse liikmete vahel ning tihedat suhtlust volinike koosoleku liikmete ja büroo töötajatega. Karlise arvates peab juhatuse tegevus olema EKLi liikmeskonnale arusaadav, juhatuse töö põhimõtted selged ning otsused põhjendatud.

Lea Aljas on EKL ja Lamba-ja Karjakoerte Eesti Tõuühingu tähtajatu liige. Ta tegutseb aktiivselt atesteeritud ringikorraldajana, olles läbinud esimese vastava koolituse, mille EKL korraldas. Lea on olnud EKL volinike koosoleku ja juhatuse liige, töötanud EKL büroos sekretäri, registripidaja ja näituste peasekretärina.  Lea esimene tõukoer oli pikakarvaline collie, kes sündis 1978.aastal. Tänaseni on Lea truuks jäänud briti karjakoertele, kuid on omanud lisaks pikakarvalistele colliedele ka habecolliesid ja hetkel elab tema juures ka shetlandi lambakoer.

Juhatuse liikmena hindab Lea Aljas konstruktiivset koostööd ja tulevikku vaatavat arengut EKL-ile.

Natalia Reismani esimeseks tõukoeraks sai 1991. aastal saksa lambakoer. Praegu elab tema peres kaks  näitusekoera — saksa lambakoer ja papillon, kes moodustavad Natalia sõnul „oivalise kokteili“.
Natalia on 1999. aastal lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtte juhtimise eriala. Aastatel 1996-2021 töötas ta AS-s Tehlar, kus alustas sekretäri ja raamatupidajana. Alates 2004. aastast töötab finantsdirektorina. Natalia on lisaks asutanud ja arendanud huvitegevuse kooli MTÜ Koidu kool ja MTÜ Canis Major Team. Viimane ühendab erinevate tõugude omanikke ja aitab toime tulla näituse ettevalmistuse  treeningutega, üldkuulekuse  treeningutega ja kutsikakooli koolitusega. Suurt tähelepanu pööratakse koolis ka juuniorhändlerite koolitusele.

Natalia soovib enda teadmiste ja kogemustega ettevõtte raamatupidamises, finants- ja personalijuhtimises kasulik olla ka EKL juhatuses.

Merle Miliste sattus tõukoerandusse üle 10 aasta tagasi, kui võttis oma esimese cavalier king charles spanjeli. Viis aastat tagasi sai temast kenneliomanik. Merle nägemused ja plaanid cavalieride aretuses kandsid vilja 2021. aastal, mil tema esimene koer Keissy pärjati EKL aasta järglaste võitjaks. Merle on Eesti Cavalier King Charles Spanieli Tõuühingu juhatuse liige.

Merle peab oluliseks, et EKL juhatus seisaks liikmeskonna eest, toetaks liikmeskonna kasvu ja harimist tõukoeranduse valdkonnas ning tegeleks sisuliste teemadega. Juhtimine peab olema avatud, läbipaistev, konstruktiivne ning argumenteeriv.


Piia Jairus on alati olnud pere suurim loomasõber. Päris oma esimene koer, segavereline Brita tuli tema ellu kohe, kui koos abikaasaga maale, oma majja elama asuti. Peagi liitus Piia perega esimene tõukoer – 5aastane teise ringi tiibeti mastif Ransi, tänu kellele Piia sellesse tõugu kõrvuni ära armus. Aastal 2019 saabus teine tiibeti mastif Roosi, kes sai vastutavaks selle eest, et Piiast sai “näituseinimene” ja peagi ka keskmisest suurem tõukoeranduse huviline. Sellele järgnevatel aastatel on Piia käinud paljudel koerandusalastel koolitustel oma teadmisi täiendamas. 2021. aastal liitus ta Mastifite Tõuühinguga ja juba aasta hiljem valiti ta ühingu juhatusse. Tänaseks elab Piia kodus viis imelist koera, neist neli on tiibeti mastifid. 
Piia lõpetas 2017. aastal Eesti Maaülikooli loomaskasvatuse magistriõppe cum laude. Päevatööna juhib Piia põllumajandusettevõtte loomakasvatust ning korraldab 25 töötaja ja 1300 veise igapäevaelu.

Kristina Varik-Kilmi esimene tõukoer oli rottweiler, Reeweil kenneli kasvandik, kes tuli tema ellu aastal 1996. Sellest koerast sai ka Kristina kenneli Krissmade alusepanija. Kennelnime registreeris ta 2003. aastal. Kuigi pikalt on Kristina motoks koeranduses olnud „Einmal rottweiler immer rottweiler“ (Ükskord rottweiler, alati rottweiler), siis praeguseks hetkeks on tal lisaks kolmele „rotikale“ kodus äärmiselt tänulik vanahärra Murka, kelle Kristina võttis eelmisel aastal Valga varjupaigast, kus ta oli oodanud uut kodu pea neli aastat.

Kristina on EKL liige alates 2003. aastast ja olnud ka varem juhatuse liige. Lisaks on ta atesteeritud ringikorraldaja aastast 2004.
Panustamaks enda hobisse tõlkis Kristina eesti koerasportlaste tarvis eesti keelde AD (vastupidavuskatse), FH (erijälje katse) ja rottweilerite ZtP (tõule vastavuse testi). Lisaks tõlgib ta aeg-ajalt saksa keelest eesti keelde ka võistlusi ja koolitusi.