Juhatus

Päevakord

Protokollid

EKL juhatuse töökord (pdf)

08.03.2023 toimunud EKL volinike erakorralisel koosolekul valiti EKL juhatuse liikmeteks alates 09.03.2023:

Karlis Hallik– juhatuse esimees
Lea Aljas – juhatuse aseesimees
Maksim Akulistõi – juhatuse liige
Tiia Ariko – juhatuse liige
Merle Miliste – juhatuse liige
Natalia Reisman – juhatuse liige
Kaire Rjadnev-Meristo – juhatuse liige

TUTVUSTUSED

Karlis Hallik on tõukoerandusega seotud olnud alates 2006. aastast, mil perre tuli cavalier king charles spanjel. Mõned aastad hiljem lisandus teinegi samast tõust koer ning alates sellest ajast on Karlis jäänud tõukoeranduse lummusesse ja truuks nimetatud tõule. Karlis on Eesti Cavalier King Charles Spanielite Tõuühingu liige, Tartu Spanjeliklubi liige, EKL tähtajatu liige, 2012. aastast aktiivne ringikorraldaja, EKL RKK liige, 2013. aastast MTÜ Happy Dog juhatuse liige ja näitusetoimkonna esimees, koolituste korraldaja, aastatel 2017-2023 EKL volinike koosoleku liige, aastatel 2020-2022 EKL näitusetoimkonna esimees. Karlis Hallik on omandanud Eesti Maaülikoolis maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise bakalaureuse kraadi ning on töötanud turismisektoris viimased seitse aastat, neist neli vastuvõtujuhina Tartu vanalinnas asuvas butiikhotellis. Igapäevaselt juhib ta 9-liikmelise meeskonna tööd, mis lisaks ülikoolist saadud teoreetilistele teadmistele on andnud talle head oskused meeskonna juhtimisel ning töö organiseerimisel. Eelpool nimetatud oskuseid peab Karlis oluliseks ka EKL juhatuse töö korraldamisel.

Lea Aljas on EKL ja Lamba-ja Karjakoerte Eesti Tõuühingu tähtajatu liige. Ta tegutseb aktiivselt atesteeritud ringikorraldajana, olles läbinud esimese vastava koolituse, mille EKL korraldas. Lea on olnud EKL volinike koosoleku ja juhatuse liige, töötanud EKL büroos sekretäri, registripidaja ja näituste peasekretärina.  Lea esimene tõukoer oli pikakarvaline collie, kes sündis 1978.aastal. Tänaseni on Lea truuks jäänud briti karjakoertele, kuid on omanud lisaks pikakarvalistele colliedele ka habecolliesid ja hetkel elab tema juures ka shetlandi lambakoer.

Tiia Ariko sattus tõukoera maailma enda sõnul „kogemata“ 1999.aastal. Tiial oli tol ajal küll üks segavereline koer, kuid saatuse keerdkäigud tõid tema ellu rottweileri, trenniplatsid ning kuulekusevõistlused. Täna kasvatab Tiia hollandi lambakoeri. Kennelnimega Esaber on sündinud kaks pesakonda edukaid lühikarvalisi hollandi lambakoeri. Alates 2004. aastast on Tiia EKL atesteeritud koolitaja. Alates 2017. aastast on Tiia olnud EKL volinike koosoleku liige. Tiia osales töörühmas, mis viis eesti hagija tõu FCI eeltunnustuse saamiseni ning selle töövõidu tunnustuseks omistati Tiiale EKLi suur kuldmärk. Igapäevatööna õpetab Tiia Ariko Eesti Maaülikooli tudengitele koerakasvatust ja linnukasvatust.

Kaire Rjadnev-Meristo on aktiivselt tegelenud tõukoertega 2002. aastast, mil sai oma esimese tiibeti mastifi. Järgmisel aastal astus Kaire ka EKLi ning Mastifite Tõuühingu liikmeks. Kaire on Mastifite Tõuühingu juhatuse liige 2004. aastast ja American Tibetan Mastiff Association liige 2014. aastast, samuti Eesti tiibeti mastifite päästeseltsi asutaja ning liige.  Kaire ei ole küll ise kasvataja, kuid tiibeti mastifid on tema kodus olnud pidevalt. On tähelepanuväärne, et Kaire on kodu pakkunud eakale kodu kaotanud tiibeti mastifile, kellest üks oli tulles 14-aastane ning täna on tema hoole all 11-aastane koer. 

Kaire Rjadnev-Meristo toimetas ühingu ajakirja aastatel 2004-2014, on EKL ajakirja „Koer“ peatoimetaja 2019. aastast, American Tibetan Mastiff Association ajakirja kujundaja 2020. aastast ning toimetaja 2022. aastast. Kaire on EKL volinike koosoleku liige 2017. aastast.  Lisaks Kunstiinstituudis (nüüd EKA) omandatud arhitekti erialale on Kaire õppinud täiendavalt EKA restaureerimiskoolis, marketingi ja turundust, raamatupidamist, veebilehe loomist ja lõpetanud Postimehe ajakirjanduskooli.

Natalia Reismani esimeseks tõukoeraks sai 1991.aastal saksa lambakoer. Praegu elab tema peres kaks  näitusekoera — saksa lambakoer ja papillon, kes moodustavad Natalia sõnul „oivalise kokteili“. Natalia on 1999. aastal lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtte juhtimise eriala.

Aastatel 1996-2021 töötas ta AS-s Tehlar, kus alustas sekretäri ja raamatupidajana. Alates 2004.aastast töötab finantsdirektorina. Natalia on lisaks asutanud ja arendanud huvitegevuse kooli MTÜ Koidu kool ja MTÜ Canis Major Team. Viimane ühendab erinevate tõugude omanikke ja aitab toime tulla näituse ettevalmistuse  treeningutega, üldkuulekuse  treeningutega ja kutsikakooli koolitusega. Suurt tähelepanu pööratakse koolis ka juuniorhändlerite koolitusele.

Maksim Akulistõi on aktiivselt tõukoerandusega seotud olnud viimased 7 aastat, kuigi ka varasemalt on tal koer kodus alati olnud. Praegused kaks tõugu on Maksimil siledakarvaline retriiver ja jack russelli terjer. Maksim on MTÜ Canis Major Team kaasasutaja. Maksim omab kogemusi ettevõtte juhtimises ja meeskonnatöös, samuti tegeleb kinnisvara heakorratöödega.

Merle Miliste sattus tõukoerandusse 10 aastat tagasi, kui võttis oma esimese cavalier king charles spanjeli. Viis aastat tagasi sai temast kenneliomanik. Merle nägemused ja plaanid cavalieride aretuses kandsid vilja 2021. aastal, mil tema esimene koer Keissy pärjati EKL aasta järglaste võitjaks. Merle on Eesti Cavalier King Charles Spanieli Tõuühingu juhatuse liige.