Nädalavahetus toob kokku imelised koeramaailma esindajad

Nädalavahetus toob kokku imelised koeramaailma esindajad

11. aprill 2018

Sel nädalavahetusel 14-15.04.2018 toimub Tallinnas, Saku Suurhallis rahvusvaheline tiitlinäitus „Tallinna Võitja 2018“.

Tallinna tiitlinäitusega alustas Eesti Kennelliit aastal 2012 eesmärgiga koondada erinevate tõugudega seotud koerasõpru, kasvatajaid ja lihtsalt tõu entusiaste. Käesoleval aastal registreerus mainekale näitusele üle 2000 koera ning üle 250 erineva koeratõu. Koeranäitus annab suurepärase võimaluse tutvuda tõuga igas vanuserühmas, vestelda koeraomanike ning kasvatajatega. Iga tõu esindaja on aretatud kindlal eesmärgil, kajastades konkreetseid tööomadusi, iseloomu, välimust ja suurust. Noorimad osalejad on kutsikad alates kuuest elukuust ning eakaimaid on seeniorkoerad, kel vanust üle kaheksa aasta.

Kõige arvukamalt esindatud tõug on kuldne retriiver (41 koera), labradori retriiver (35) ning chihuahua (33) ja prantsuse buldog (33).

Lisaks avaneb võimalus tutvuda uute tõugudega, mida Eestis ei kohta – anatoolia karjakoer, uruguai cimarron (suurulukite jahi-, karja- ja valvekoer), kishu, shikoku (mõlemate puhul on tegemist Jaapanist pärit jahi- ja seltsikoeraga), münsterlandi väike linnukoer ja chesapeake bay retriiver. Esindatud on ka Eesti oma tõug, Eesti hagijas.

Lisaks kodumaistele koerasõpradele on kõige aktiivsemalt osalejaid saabumas Soomest. Samuti on esindatud Venemaa, Läti, Poola, Valgevene, Holland, Tsehhi. Kaugeimad saabujad tulevad Hispaaniast.

Koeri tulevad hindama spetsialistid erinevatest riikidest. Kõige kaugemalt saabub ekspert Jaapanist. Eestit esindavad kaks näitusekohtunikku.

Näitusehallis avavad müügiletid paljud toredad lemmikloomatarbeid pakkuvad ettevõtted, kes jagavad heameelega oma teadmisi ja kogemusi. Esindatud on erinevad lemmikloomatoidud, pesuvahendid, rihmad, mänguasjad, pesad, tekid ning paljud koerasõpradele vajalikud esemed.

Ootame kõiki koerahuvilisi toredat nädalavahetust veetma ja koertele näituseringides kaasa elama. Kes ei jaksa kogu päeva kohapeal olla, saab lõppvõistlusi jälgida otseülekande vahendusel Eesti Kennelliidu kodulehel https://kennelliit.ee/live/

Uksed avanevad külastajatele hommikul kell 10:00. Piletid saadaval kohapeal, laps / pensionär – 2 €, täiskasvanud – 3 €, perepilet 5 €.
Ajakirjanikud on teretulnud ning näitusetoimkond on valmis igakülgselt teid abistama ja teabega varustama.
Rohkem infot ajakava kohta Eesti Kennelliidu kodulehel www.kennelliit.ee ja facebooki lehel https://www.facebook.com/eestikennelliit/.

1989. aastal loodud mittetulundusühing Eesti Kennelliit on Rahvusvahelise Künoloogilise Föderatsiooni (Fédération Cynologique Internationale – FCI) täisliige ja keskorganisatsioon Eestis, mille peamiseks eesmärgiks on tõukoerte kasvatamisele ja aretamisele kaasaitamine ning mis koordineerib ja registreerib kenneltegevusega seonduvat Eestis. Eesti Kennelliidu egiidi all toimub igal aastal paarsada koertenäitust ja –võistlust.

Lisainformatsiooniks palume pöörduda:
marko @ kennelliit.ee; tel. +372 516 2172

Loe edasi

Näitusetoimkonna esimehe konkurss

Eesti Kennelliit kuulutab välja konkursi: näitusetoimkonna esimees perioodiks 01.01.2023-31.12.2026 Näitusetoimkonna esimehe tööülesanded on järgmised: näituste eelarvete koostamine toimkonna töö üldine planeerimine toimkonna esindamine suhtlemisel EKL juhatuse ja...

Loe edasi