Rahvusvahelised koertenäitused Luigel

Rahvusvahelised koertenäitused Luigel

15. august 2019

Augustikuu keskpaigas võib kohata Luigel põnevaid koeratõugude esindajaid.

Sel nädalavahetusel 17.-18.08.2019 tasub sammud seada Luige näituseväljakule. Kahel päeval toimuval rahvusvahelistel koertenäitustel võistlevad üle 2100 koera.

Koertenäitus on suurepärane võimalus tutvuda erinevate tõugude esindajatega, näha nii pika- kui lühikarvalisi, suuri ja väikeseid ning vägagi erivärvilisi koeri. Paljud tänased koerasõbrad on oma esimesed neljajalgsed sõbrad leidnud just sellistelt näitustelt. Alati ei peagi konkreetne koerasoov olema, võib tulla lihtsalt koeri vaatama ning neile pai tegema.
Suure osalejate arvuga rahvusvaheline näitus annab suurepärase võimaluse tutvuda erinevate koeratõugudega igas vanuserühmas. Nädalavahetusel toimuval näitusel on esindatud 203 koeratõugu, kelle omanikud tulevad võistlema 14 erinevast riigist. Kaugeimad saabujad on Prantsusmaalt, Inglismaalt ning Hispaaniast.
Koera valimine võtab palju rohkem aega kui ühekordne kohtumine näitusel, kuid kohapeal saab ülevaate paljudest põnevatest tõugudest. Lisaks tuntumate tõugude esindajatele saab näha ka haruldasemaid neljajalgseid. 
Iga tõug on aretatud kindlal eesmärgil, kajastades konkreetseid tööomadusi, iseloomu, välimust ja suurust. Noorimad osalejad on beebikutsikad alates neljandast elukuust ning eakaimad on seeniorkoerad, kel vanust üle kaheksa aasta.

Kõige arvukamalt esindatud tõud on labradori retriiver (42) ja kuldne retriiver (26 osalejat).
Eesti Kennelliidu andmetel on need kaks ka Eesti populaarseimad koeratõud.

Lisaks avaneb võimalus tutvuda haruldaste tõugudega nagu austraalia kelpie, shikoku ja leedu hagijas.

Koeri tulevad hindama spetsialistid 12 erinevast riigist. Kõige kaugemalt saabub ekspert Ameerikast.

Näituseplatsil avavad müügitelgid ja –letid paljud toredad lemmikloomatarbeid pakkuvad ettevõtted, kes jagavad heameelega oma teadmisi ja kogemusi. Esindatud on erinevad lemmikloomatoidud, pesuvahendid, rihmad, mänguasjad, pesad, tekid ning paljud koerasõpradele vajalikud esemed.

Ootame kõiki koerahuvilisi toredat nädalavahetust veetma ja koertele näituseringides kaasa elama. Kes ei jaksa kogu päeva kohapeal olla, saab lõppvõistlusi jälgida otseülekande vahendusel Eesti Kennelliidu kodulehel ja Delfi lemmiklooma portaalis.

Uksed avanevad külastajatele hommikul kell 10:00. Lõppvõistlused (juuniorhändler, Best in Show) algavad kell 15.00 Piletid saadaval kohapeal, laps / pensionär 2 €, täiskasvanu 3 €, perepilet 5 €.

Rohkem infot ajakava kohta Eesti Kennelliidu kodulehel www.kennelliit.ee ja facebooki lehel https://www.facebook.com/eestikennelliit/.

1989. aastal loodud mittetulundusühing Eesti Kennelliit on Rahvusvahelise Künoloogilise Föderatsiooni (Fédération Cynologique Internationale – FCI) täisliige ja keskorganisatsioon Eestis, mille peamiseks eesmärgiks on tõukoerte kasvatamisele ja aretamisele kaasaaitamine ning mis koordineerib ja registreerib kenneltegevusega seonduvat Eestis. Eesti Kennelliidu egiidi all toimub igal aastal paarsada koertenäitust ja –võistlust.

Lisainformatsiooniks palume pöörduda:
Marko.Lepasaar@kennelliit.ee

Loe edasi

Näitusetoimkonna esimehe konkurss

Eesti Kennelliit kuulutab välja konkursi: näitusetoimkonna esimees perioodiks 01.01.2023-31.12.2026 Näitusetoimkonna esimehe tööülesanded on järgmised: näituste eelarvete koostamine toimkonna töö üldine planeerimine toimkonna esindamine suhtlemisel EKL juhatuse ja...

Loe edasi