Kutsikate kuulutused

Saame tuttavaks: EKL büroo töötajad

Saame tuttavaks: EKL büroo töötajad

Kontorikoer. Foto: Shutterstock

Eesti Kennelliidu büroo töötajad täidavad igapäevaselt administratiivseid ülesandeid: peame tõuregistrit, registreerime ja esitame FCI-le kinnitamiseks kennelnimed, levitame tõukoerandusega seotud teavet, korraldame tõukoerte näitusi ja kenneltegevusega seotud üritusi, korraldame koolitusi ning tegeleme veel paljude suuremate ja väiksemate asjadega. Ikka selleks, et Eesti tõukoeranduse ja EKLi liikmete käsi käiks aina paremini.

EKLi büroos on kaheksa inimest, kelle vahel kõik need tööd on ära jagatud.
Siit leiad tutvustuse – kes me oleme ja mida teeme.

Inga Tomson, klienditeenindaja

Inga hoolitseb selle eest, et meie kliendid saaksid büroos suurepärase teeninduse osaliseks. Tema käe alt käib läbi kõik, mis on seotud koera omandi, export pedigree ja kennelnimedega.
Staaž EKLi büroos: 23 aastat.

Ingal on kuue-aastane norwichi terjer, kes käib koos perenaisega EKLi büroos „tööl“ ja pikkadel jalutuskäikudel.

Inga hobiks on maakodu majapidamine ja aias nokitsemine.

Reili Rooden, registrihaldur/klienditeenindaja

Reili kannab registrisse nii Eestis sündinud pesakonnad kui ka teistest riikidest siia toodud koerad. Kui Inga on ära, võtab EKLi büroosse saabujaid vastu Reili.
Staaž EKLis: varsti 4aastat.

Reilil on inglise buldog ja neli staffordshire bullterjerit, kes teevad koos perenaisega metsaradadel pikemaid jalutuskäike ja osalevad näitustel.
Suvisel ajal tegutseb Reili aias, pimedamal ajal nokitseb tubaste asjadega ja kui sellest kõigest aega üle jääb, loeb raamatuid.

Reili korraldab ka erinäitusi.

Laura-Liisa Liiu, büroo assistent

Laura-Liisa hoolitseb selle eest, et EKLi büroosse läkitatud elektroonne ja paberpost jõuaks alati õige adressaadini. Tema töölauale jõuavad kõik EKLi liikmelisusega seotud avaldused. Samuti on ta näituste peasekretäri parem käsi ja korraldab kasvataja algkoolitusi.
Staaž EKLis: 1 kuu.

Laura-Liisal on segavereline põlvekõrgune koer, iseloomult huskylik ja väga aktiivne, kes käib oma perenaisega matkaradadel ja muid huvitavaid kohti avastamas. Laura-Liisa nimetab teda naljatlevalt turismikoeraks – 98 protsendil vaba ajaga seotud tegevustest on koer seltskonnaga kaasas, olgu maal või linnas.

Laura-Liisa vaba aeg on suuresti pühendatud perele ja sõprusringile. Tema süda kuulub aga Hiiumaale. Kui vähegi võimalik, putkab ta kohe sinna.

Terje Erdmann, näituste peasekretär

Terje kätes on EKL näituste ja muude ürituste korraldamine nullist kuni teostuseni, samuti on ta toetavaks ja abistavaks jõuks kõikidele teistele Eesti koertenäituste korraldajatele. Terje kaudu jõuab kogu näitustega seotud aruandlus ka FCI’sse.
Staaž EKLis: 6 aastat.

Pea 30 aasta pikkuse tõukoeranduse staažiga Terjel on praegu viis koera – cavalier king charles spanjelid ja papillonid. Varem on tal olnud ka saksa dogid ja landseer. Terje käib oma koertega näitustel, aga on tegelenud ka agility’ga.

Terje armastab reisida ja huvitub arheoloogiast. Lisaks meeldib talle käsitööd teha, mille hulka kuulub rosettide valmistamine.

Terje korraldab ka erinäitusi.

Relika Järveots, administratiivspetsialist

Relika tegeleb EKLi büroos administratiivsete küsimustega ja haldab infovahetust FCI’ga. Ta hoolitseb selle eest, et EKL juhatuse ja volinike koosolekutel räägitu ja otsustatu saab kirja pandud ja avaldatud.
Staaž EKLi büroos: peaaegu 3 aastat.

Relikal on peagi kaheksaseks saav tõutu filmistaarist koer ja 2-aastane bordercollie. Noorema koeraga harrastab Relika sõnakuulelikkust ja käib agility võistlustel, vanema koera agility karjäär on nüüdseks juba lõppenud. Kodus harjutatakse mõlema koeraga trikkide tegemist, frisbee’d ja ninatööd.

Võimalikult palju oma vähesest vabast ajast veedab Relika looduses matkates ja maja ehitades.

Regina Pesur, dokumendihaldur

Regina käest käivad läbi kõik dokumendid, mis on seotud tiitlite vormistamise, terviseuuringute ja töösertifikaatidega. Reginal on ülevaade ka EKLi arhiivist. Lisaks kannab ta hoolt, et EKLi korraldatud näituste kataloogid küljendatud ja avalikuks saaksid.

Staaž EKLis: 17 aastat.

Hetkel Reginal kodus koeri ei ole, kuid peres on olnud belgia lambakoer tervueren ja napoli mastifid.

Regina hobiks on käsitöö ja ta armastab reisida.

Lemmi Kann, kommunikatsioonispetsialist

Lemmi hoolitseb selle eest, et EKLi infovahetus kulgeks sujuvalt nii liikmete kui ka meedia ja avalikkusega ning EKLi kodulehel oleks ajakohane ja usaldusväärne teave tõukoeranduse kohta. Lemmi kirjutab ka artikleid ja saadab välja EKLi uudiskirja.
Staaž EKLis: 1 kuu.

Lemmil on kaks jaapani chini ja kaks vene hurta. Jaapani chinid ja vanem borzoi naudivad diivanit ja muid lõbustusi, noorem borzoi käib perenaisega näitustel ja trennis ning EKLi büroos „tööl“. Chinid on enamasti kodused, borzoid teevad koos perenaisega väljasõite loodusesse ja lähiriikidesse. Kui vähegi mahti, sünnivad nendest väljasõitudest foto- või videojäädvustused.

See osa Lemmi vabast ajast, mis koertega tegelemisest üle jääb, läheb heade filmide ja muusika nautimisele ning aias nokitsemisele.

Daily Lehtmets, büroo juhataja

Daily kannab hoolt selle eest, et EKL liikmetele on vajalik teenindus ja infovahetus tagatud, EKL büroo funktsioneerib edukalt ja probleemideta ning töötajate tööõnn on hoitud. Lisaks panustab ta EKL näituste ja muude ürituste organiseerimisse kõigega, millega vaja.
Staaž EKLis: varsti 2 aastat.

Dailyl on austraalia terjer ja harrastuseks on koerused.

Daily on purjetaja ja trompetisti ema, seega tegeleb ta vabal ajal peamiselt lapse logistikaga. Ühtlasi pakub see rutiin palju lennutunde ja meremiilide läbimist. Kui saabub aga päriselt vaba aeg, meeldib Dailyle soojas kliimas chillida, kodus klaverit mängida ja koera sügada.