Kutsikate kuulutused

Tiibeti mastifite omanik väärkasutab kenneli Agelinde nime

Tiibeti mastifite omanik väärkasutab kenneli Agelinde nime

Seoses hooletusse jäetud tiibeti mastifite juhtumiga jõudis Eesti Kennelliiduni (EKL) info, et koerte praegune omanik väärkasutab kenneli Agelinde nime. EKL rõhutab, et kenneli Agelinde ametlik tegevus peatus 2021. aastal pärast kenneli omaniku surma.

Eile, 31. mail teatas Eesti Loomakaitseliit sotsiaalmeedias, et Lääne-Virumaal virelevad 14 tiibeti mastifit erakordselt halbades tingimustes. Koerad on kennel Agelinde lahkunud omaniku elukaaslase hoole all, kes ei saa nendega hakkama.

Vestlusest Eesti Loomakaitseliidu esindajaga selgus, et samuti väärkasutab mees kennel Agelinde nime, jättes avalikkusele mulje, nagu oleks tegemist tegutseva kenneliga.
„Selgitame, et kenneli Agelinde ainus omanik suri 2021. aastal. Kennelnimi on seotud omanikuga ega pärandu automaatselt edasi. Omaniku surmaga tekkis olukord, kus kennel on piltlikult öeldes nö uinunud olekus. See tähendab, et kenneli tegevus on lakanud ja selles ei toimu ühtegi tegevust, milleks kenneleid luuakse – aretustöö ja kutsikate kasvatamine,“ selgitas EKLi juhatuse esimees Karlis Hallik.

Eesti Kennelliidul on küll õigus anda kennelnimi pärijatele edasi, kuid ainult tingimusel, et pärija või pärijad vastavad EKL kasvatajale esitatud nõuetele ja on läbinud kasvataja koolituse. Üleandmise otsustab EKL juhatus taotleja kirjaliku avalduse alusel.

„Antud juhul ei ole isik kasvataja koolitusel osalenud ega avaldanud soovi kennelnime üle võtta. Seega ei ole tal juriidilist alust ega õigust Agelinde nime kasutada. Ta tegutseb tavalise eraisikuna,“ rõhutas Hallik.

Halliku sõnul on kahetsusväärne, et info olukorrast tiibeti mastifite kohta ei jõudnud EKLini.
„Kuigi EKLi tegevuspädevus ei ulatu koerte võõrandamiseni, suhtume väga tõsiselt taolistesse signaalidesse. EKLil on olemas protseduurid probleemsete kasvatajate ja olukordadega tegelemiseks ja neid ka rakendatakse,“ ütles Hallik.

Eesti Kennelliit tegi Eesti Loomakaitse Liidule ettepaneku arutada koostöövorme, mis tagaks Eesti tõukoerte kaitseks vajaliku infovahetuse mõlemas suunas.
„Selle saavutamiseks peame tegema koostööd. Tiibeti mastifite juhtum tõestab, et see on hädavajalik,“ rõhutas Hallik.